Tworzymy przedmioty, projektowane w punkcie przecięcia myśli, sztuki i technologii. Są one dalekie od przedmiotów pozornych i atrap życia. Staramy się poznać ludzi i ich potrzeby.

Inspiracją, na samym początku, była Stocznia Gdańska, gdzie przez wiele lat mieściła się nasza pracownia, dzięki czemu byliśmy świadkami jej prawdziwej historii. Obserwując prace inżynierów i robotników, podziwiamy ich kreatywność oraz zaradność. Prostota rozwiązań zaawansowanych technologicznie statków, popchnęła nas w stronę przejrzystych, zrozumiałych i uczciwych koncepcji. Tworzymy je odwołując się do tożsamości miejsca, przestrzeni kulturowej, w której żyjemy i pracujemy.

Produkujemy w promieniu kilkudziesięciu kilometrów, wykorzystując możliwości lokalnych rzemieślników i wytwórców. Staramy się wykorzystywać materiały rodzime, łatwo dostępne, zwracając uwagę na ich efektywne wykorzystanie. Nasze przedmioty niczego nie udają, nie mają lewej strony. Chcemy, aby nasza kolekcja dojrzewała i ewoluowała wraz z nami, co jest możliwe dzięki trwałości naszych produktów.

Mamy świadomość, że nadmiar rzeczy oddala nas od tego, co istotne, co stanowi sens życia i jego esencję – za to ich brak jest dla nas nieznośny, nie potrafimy bez nich żyć. Mamy nadzieję, że te projektowane i produkowane przez nas, zostaną z Wami na dłużej. Wspólnie obdarzymy je emocjami, które one nam milcząco odwzajemnią.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij